VÍTĚZKY MISS ČESKÉ REPUBLIKY 2019

19.11.2019

Miss České republiky 2019 se stala dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína. Jejím snem bylo dokončit vysokoškolské vzdělání a začít podnikat, mezitím ale stihla vyhrát národní soutěž krásy s nejdelší tradicí. Z celkem 800 přihlášených dívek se Nikola z castingu probojovala až na samotný konec, kde na ni čekala korunka vyrobena speciálně pro tuto příležitost. Kromě postupu na světovou Miss a mnoha hodnotných darů, získává auto na rok od Autobond Group a.s. a investiční diamant od Alpha Diamonds.

Dívky, jak už jsem říkala, hlavně vám přeji, nevzdávejte se. Pracujte na sobě, jak už na svých postavách, tak na tom, jak se projevovat apod. Ponechejte si to kouzlo, které v sobě máte, a které vás dělá jedinečnými. Protože každá je krásná, ale každá něčím jiným. A hlavně, buďte silné. Branže modelingu a miss není vůbec jednoduchá, chce to vynaložit spoustu energie, práce a sil než dosáhnete úplného vrcholu a já vám ze srdce přeji, ať to dokážete.

V úterý 29. října 2019 při příležitosti 101. výročí od založení Československa proběhla národní soutěž krásy Miss České republiky. Vítězkou se stala Nikola Kokyová (20) z Kolína. Druhé místo a zároveň titul Miss Sympatie, který volila veřejnost, obdržela Sára Lyčková (20) z Fulneku a na třetím místě skončila Dominika Benáková (19) z Hradce Králové. Vedlejší titul Miss Social Media obsadila Dominika Fousová (26) z Nového Města nad Metují.

Celým večerem provázel moderátor Karel Kašák s vtipným Michalem Šedou, který pojal divadelní scénu za své a vžil se do role dvorního šaška. Oba moderátoři provázeli svými dialogy zejména volné disciplíny. Ty měly vytvořit jeden ucelený příběh cestovatele, ten zahájila letuška (Kristina Lekešová), která připravila diváky na cestu kolem světa. Divák se tedy mohl podívat například do Japonska (karate v podání Dominiky Benákové), do Karibiku (latinsko-americký tanec v podání Nikoly Kokyové), do Francie (rychlokresba v podání Kristýny Kučírkové), nebo do Ameriky (rock&rollový koncert na bicí v podání Sáry Lyčkové). Aneta Dvořáčková svou českou písní nakonec zajistila bezpečné přistání zpátky v Čechách.

Na podiu se to hemžilo známými tvářemi, jako byl Vojtěch Drahokoupil, Jan Nedvěd či Radka Fišarová. V porotě usedl Vlastimil Harapes.

Důležitým bodem večera byl důraz na charitu. Organizátorka soutěže uvedla několik příkladů, kdy se dívky věnovaly charitativním projektů. Vybrali jsme ten nejemotivnější, který chytne za srdce každého. Video zde: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2827695210591060&id=100000518272142 Soutěž krásy apeluje na humanitární pomoc.

Celý večer se nesl v duchu originality. Taneční vystoupení s prvky akrobacie s dívkami nacvičila úspěšná a profesionální tanečnice Natálie Stejskalová. Všechny šaty byly dívkám ušity na míru. Do tvorby se zapojila úspěšná podnikatelka a módní návrhářka Jenny Jeshko, mladý návrhář a florista se španělskými kořeny Michael Andreas, nebo Ivana Brabcová vystupující pod značkou Styl Iva. Na podiu se objevily luxusní plavky značky Admiral zdobené kameny Preciosa, šaty návrhářů vystupující na Bratislavských módních dnech. Kompletní styling dívek zajistil stylista Lukáš Almassy a visual artistka Adéla Anděla Bursová se svým týmem.

Poslední část večera byla silně emotivní. Vítězky loňského ročníku Miss České republiky 2018 (Iveta Maurerová, Tereza Bohuslavová, Kristýna Malířová) přinesly slavnostně korunky pro své nástupkyně na podium. Korunky se setem šperků ze speciálně a neopakovatelně vyrobených kamenů pro vítězky Miss České republiky 2019 navrhla uznávaná designérka pracující dříve pro firmu DIOR, nyní pro českou firmu JSB Bijoux.


zdroj: Miss České republiky