Rozhovor o jarních trendech

09.03.2015

Jarní trendy v líčení? Dokonalost a přirozenost

Liberec - /GALERIE/ Rozhovor s libereckou vizážistkou Adélou Andělou Bursovou o jarních trendech v líčení linkách, stínech, úpravě obočí, makeupu, pudru, rtěnkách, lesku i pihách.

Objevitelka krásy vizážistka Adéla Anděla Bursová opět po roce povídá o jarních trendech v oblasti líčení.

Jaké jsou jarní trendy, dává se přednost spíše přirozenému vzhledu, nebo je moderní spíše silné líčení?

Aktuálně jsem na většině přehlídek viděla trend úplně čistých makeupů, tzv. "nude" makeupů. Vypadají jako nenalíčená tvář, avšak právě proto jsou v podstatě náročnější než klasický makeup. Pokud by se ženy chtěly řídit tímto trendem, tak se dá říct, že aktuálně spíš než nová líčidla je čas nakoupit kvalitní péči o pleť, měla by být přirozeně perfektní. Pokud zůstaneme u dekorativní kosmetiky, tak žijeme v době, kdy všichni milují rozjasňovače všeho druhu.

A co plesové líčení?

Letos je pro mě osobně rok čistých hollywoodských makeupů. Žádné přílišné barvy, třpytky ani kamínky. Krásná pleť, která by měla zářit a pak buď výrazné oči a nebo rty. Důraz hodně letos kladu na perfektní řasy, které ještě speciálně prodlužuji. Buď permanentně, nebo jednorázovými řasami, avšak mnohem přirozenějšími než bývalo v oblibě dřív. Velké barevné líčení, stejně jako "dortové" šaty se už moc nenosí.

Takže shrňme ty nejoblíbenější aktuální trendy.

Za mě je trend dokonalost a přirozenost. Perfektní pleť, nude makeup. Mezi kreativnější trendy patří například trend s kterým přišel Dior, a to pastelové oční linky. Hodně letos také vidíme čistou pleť a výrazné, například oranžovo-růžové nebo vínové rty, avšak úplně čisté oči. Dokonce i bez řasenky a nebo nalíčené tak, aby působily jako bez řasenky. A poslední wow trend jsou zlatá tetování na tělo a kovové, metalické lesky. Ty na opálené pleti vypadají úžasně! Jeden můj osobní trend-postřeh je, že mě navštěvuje čím dál tím víc žen, které chtějí různé extravagantní maškarní makeupy. Nedávno jsem třeba dělala úžasnou kočku Šklíbu z Alenky v říši divů, indiánky, černé labutě a další. Jsem nadšená z toho, že ženy začínají mít "chuť" na humor a kreativitu.

To zní poměrně odvážně. Jak se tyto trendy aplikují v běžném životě?

Dle odvahy, pro mě osobně například čistá tvář jen s hnědou řasenkou a pěkným obočím k vínovým rtům je úžasný makeup pro zimní měsíce, ale chápu, že né každý na to tu odvahu má. Zlaté tetování si asi na business schůzku aplikovat nebudete, ale na maturiťák ano.

V poslední době je boom umělých řas. Ženy dávají přednost dojít si jednou za měsíc na výměnu, než se každý den líčit řasenkou. Co si o tom myslíte?

Sama umělé prodloužené řasy dělám a sleduji jejich trendy. Firmy, které tyto řasy prodávají a vymýšlí i u těchto řas různé barevné varianty a vytvářejí nové a nové materiály. Avšak ženy už se prodloužených řas, dle mého názoru, celkem nasytily a konečně začínají nosit přirozené varianty. Mě osobně to velmi těší, neboť pohled na chodící transvestity městem mě dost trápil a zároveň tím můžou holky hodit za hlavu strach, že by si své řasy zničily.

Jak je to s očními stíny?

Tisíce variant jako vždy, avšak trend, který mě zaujal jsou klasické černé kouřové stíny, avšak nyní nemají měkký smoky přechod, ale jsou poměrně ostré, většinou tažené do špiček u vnějších koutků oka.

Co úprava obočí? Je teď modernější tenčí nebo tlustší? Barví se ještě?

Přirozené, upravené. Dříve se hodně kladl důraz na to, aby pokud spojíte linii nosu a vnějšího koutku oka vám vznikl bod, kde by cca mělo končit. Nyní se nosí i obočí kratší.

Jak je to s makeupem a pudrem? Co pihy? Zakrývají je ženy?

Letos milujeme pihy! Dokonce si je teď holky domalovávají. Používají různé tužky, gelovky, stíny a další věci v šedohnědých tónech a malují si pihy opět v návaznosti na nude makeup. Avšak já bych na ty domalovávané pihy byla raději opatrná, nerada bych po ulici viděla chodit falešné Pipy.

Jaké jsou trendy v líčení pusy? Rtěnky, nebo lesk?

Návrat k rtěnkám a dokonce matným. Co se týká barev, oblíbené jsou nyní oranžovo růžové, růžové a vínové rty.

Je nějaký makeup, který sluší všem?

Dle mého názoru je to o tom, zda ženy umí svůj obličej líčením správně modelovat, kombinovat světlé a tmavé plochy, lesky a maty než o tom, že tohle musí nosit jedna a tamto druhá. Avšak krásné řasy, vystínované oko přirozenými odstíny hnědé, okrové, starorůžová tvářenka a pěkné přirozené rty sluší snad všem.

9.3.2015

Autor: Hana Langrová

Zdroj: Liberecký deník